Jelikož existence zdejšího fóra se neosvědčila (v podstatě nikomu se tam nechtělo přispívat), rozhodli jsme se ho zrušit a nahradit ho zprávami, co jsme dostali od Vás. Pomocí emailů jsme před padělky paměťových médií varovali okolo 500 úspěšných dražitelů z aukčního serveru a zatím máme potvrzený jen jeden případ, kdy jsme se spletli a prodávané zboží bylo originální a plně funkční.Na email s upozorněním reagujete různě:

1) ignorujete ho a nekomunikujete s námi – no, co, je to Vaše volba, jen se Vám snažíme ušetřit peníze

2) dost nevybíravě nás pošlete do oněch míst, protože máte za to, že Vás varoval sám podvodný prodejce – myslete, proč by to dělal? On o problému většinou ví a vydělává na Vaši naivitě =D

3) napíšete díky a tím to pro Vás končí

4) informujete nás o průběhu celého obchodu

Za tu poslední možnost jsme Vám vděční, neboť nám pomáhá si o problému udržovat přehled a nyní snad bude nápomocná i dalším podvedeným. Jak jsme před časem slíbili, zveřejňujeme zde Vaše reakce na emailové upozornění… U zpráv byla ponechána pouze křestní jména, pokud by se i tak někdo cítil dotčen, že se dostal do následujícího výběru, nechť nás kontaktuje a bude při nejbližší příležitosti smazán =).

A) případy, jejichž konec neznáme:

Dobrý den, bylo jasné, že cena za tento flashdisk je oproti té běžné (něco přes tři tisíce) dosti rozdílná. Čekal jsem spíše, nebojme se nazývat věci pravými jmény, „čórku“, nebo nějaký dovoz. A jak je vidět, dovoz to bude. Made in China 🙂 No, uvidíme, co to bude za shit. Dík za informaci. S pozdravem Z.

Dobrý večer, děkuji za upozornění. Zboží chtěl koupit můj bratr, tak jsem za něj přihodila – tak doufám, že bude spokojený. Jinak mail (co jste napsal) jsem mu ukázala, aby věděl, co ho čeká. Hezký večer. S pozdravem Lenka

Děkuji za upozornění a dám si na to pozor. Neměl jsem ani ponětí o něčem takovém, i když cena se mi zdála moc malá… S pozdravem Michal

Dobrý den, děkuji za cenné informace. Chtěl jsem jen lacino koupit a vůbec netuším, že něco takového existuje. Ještě jednou díky. A.

Dobrý den, děkuji za majlik, čínskou napodobeninu bych opravdu nechtěla, ztráta pracovních dat by byl malér. Marie

Děkuji za zprávu. Mám bohužel pocit, že teď mi už moc nepomůže. Objednal jsem si dva disky, a když je neodeberu, tak riskuji negativní hodnocení, což bych samozřejmě velmi nerad. Přijmu-li je a budou-li vadné, tak se těžko budu s prodejcem dohadovat. Pozitivní je ale to, že jsem je chtěl darovat synovi a to bych se asi moc neblýsknul. Na Aukru jsem se již napálil několikrát. Tomu lze ale jen těžko předcházet. Zřejmě bude nejlepší na Aukro zapomenout. Děkuji za zprávu. Zdravím Martin

B) případy, kdy se jednalo o nefunkční padělek:

Děkuji a nevíte co s tím? Nejde naformátovat a hlásí 0 kapacita. Aleš (64 GB FAKE)

Píši vám až teď, neboť flashdisk přišel až dnes. Udělali jsme hned test, který jste mi doporučil a bohužel jste měl pravdu. Reálná kapacita disku je 2GB, další data se ztrácí. Doufám, že to s prodejcem vyřešíme. Děkuji, s pozdravem Zdenka (32 GB FAKE)

Dobrý den, tak jste měl pravdu, je to šmejd. Ach jo. Muzu zkusit napsat na aukro, ten clovek, co to prodával, to musel vědět. Ale pochybuju, že s tim neco udělaji. Lukas (64 GB FAKE)

Děkuji za upozornění. Udělali jsme to dle Vašeho návodu a měl jste pravdu. Žádám o vrácení peněz. S pozdravem R. (128 GB FAKE)

S tou dodatečnou „upřesňující“ zprávou o reálné kapacitě 2-8GB jste mě reálně dostal. Gratuluji! Teď se už bojím dále klikat na Vaše odkazy, jaké překvápko mě tam může zase čekat. Přece jen zkusím se Vás aspoň tady zeptat, co dál? Kvůli aukru jsem sice už zaplatil, ale takové upřesněné zboží nemohu použít, jako laik nebudu nic testovat, nebudu trnout strachy o kolik (při přesahu 2-8GB) dat přijdu, přece takové používání disku je čistou lotérií! Tak prozatím pozdravuji Boguslaw (128 GB FAKE)

Dobrý den, tak je to na 100% padělek a bohužel je s prodejcem problém. Už to řeším přes aukro 🙁 A to jsem to s ním před odesláním peněz konzultoval a dokonce mi poslal úspěšný report z H2testw. Jednoduše podvodné jednání již od začátku, zkrátka i tací jsou mezi námi 🙁 Jsem připraven s tím jít až na policii a případně se zúčastnit programu na ochranu kupujících. Vaše stránky super! Pokud budete tento můj případ uvést jako modelový, předám Vám všechny informace včetně mého reportu z H2testw. Zdraví, Radek (128 GB FAKE)

Děkuji za radu-již jsem jednu obdržel. Vzhledem k tomu že udává prodej z ČR a poslal mi adresu z Anglie tak ani obchod neuzavřu. Za negativní komentář tohle stojí. Myslím, že takoví prodejci nemají na Aukru co dělat. Pantata (16 GB FAKE)

Dobrý den. Děkuji za upozornění, myslím, že máte pravdu. Nejprve nešla naformátovat. Podařilo se to až přes HP USB Disk Storage Format Tool. Ovšem po nahrání fotek nelze v noťasu nic přehrát, teď zkouším nahrát jiné soubory, potom uvidím. Jiří (64 GB FAKE)

Tak mi to přišlo, No a jak už jste naznačil, skutečně má pouze 1,9 GB místo 32GB což mě pěkně nas… Napsal jsem jim email, že chci druhou funkční 32GB a nebo odstupuji od kupní smlouvy, zatím slušně. Tak uvidíme, co odepíší. Pavel (32 GB FAKE) Je nějaká možnost to řešit přes aukro, nebo se na mě vybodnou? Díky

Dobrý večer, bohužel jste měl pravdu. Je to dost dobrý podvod. Už jsem oslovil prodejce o vrácení peněz. S pozdravem Libor

Ahoj, pokud je to skutečně jak říkáš, nebylo by dobré celou věc prostě nahlásit Aukru? Od koho se takové množství bere? Peníze jsem mu ještě neposlal, a tedy vyčkám. Před pár měsíci jsem zkusil koupit na Aukru jinou flash – „Sony Vaio“ tu kovovou a dopadla tak, že má kapacitu 8MB který nejdou ani naformátovat. Myslíš, že je to stejný případ jako tohle? Ovladače se v PC instalují standardně, proto jsem myslel, že je zbytek třeba jen zašifrovaný. Pojedu do Prahy teď během týdne, mohl bych ti jí předvést. S pozdravem Jirka (64 GB FAKE)

Dobrý den, je to tak čínská napodobenina je to jenom 37gb a nie 64gb a dost to blbne. Nejde mazat jenom formátovat. S pozdravem Marian (64 GB FAKE)

C) případy s dobrým koncem:

Ještě jednou díky za upozornění, do paměti se vešlo 3,1 GB. Vráceno zpět prodávajícímu, uznal reklamaci a vrátil peníze. Josef (16 GB FAKE)

Dobré dopoledne, na Vaše doporučení jsem prodávajícímu navrhl test. Vaše info a prodejcovo velmi vstřícné jednání zabránilo zbytečným komplikacím s reklamacemi, protože po testu, který jste doporučil, se ukázalo, že fleška je jen 4GB. Ještě jednou děkuji za info a přeji hezký den. David (64 GB FAKE)

Dobrý den. Mockrát Vám děkuji za upozornění. Zde vám posílám zprávu od prodejce, který flashdisk na mou žádost otestoval – zpráva: „Dobrý den. Flash disk jsem zkoušel celou noc. Po skončení testu jsem byl zděšen. Spousta dat byla vymazána a celková kapacita disku byla cca 12 GB. Což je pouze 10% z udávané kapacity. Omlouvám se tak za vzniklé potíže. Vůbec tomu nerozumím. Můžete mi prosím vysvětlit jak je něco takového možné? Děkuji“ Ještě jednou děkuji. Marcel (128 GB FAKE)

Zdravím. Děkuju moc za upozornění. Koupi jsem zrušil. Zdálo se mi to podezřelé, na dotazy jak to že je to tak levné prodejce vůbec nereagoval, zajímalo ho jen, jestli mi to může poslat. Radim (64 GB FAKE)

Dobrý den a děkuji za upozornění. Měl jsem při přihazování určité tušení, které se mi vlastně díky vám potvrdilo. Hned po přihození jsem si potom přečetl údaje o prodávajícím, které však navíc nesouhlasily s údaji, které byly uvedeny v nabídce. Ihned jsem tedy prodávajícímu psal, že od smlouvy odstupuji, takže jsem mu nezaplatil. Jsem ale velmi rád, že jste mně upozornil. Prohlédl jsem si také vaše stránky, jsou velmi zajímavé, můj názor na tuto a další problematiku na Aukru se s vaším velmi shoduje, mám také své zkušenosti. Napíši více, až bude čas. Zdraví Ivan (16 GB FAKE)

Dobrý večer, tak se stalo to, co jste popsal. Jsem zklamaná. Poprosila jsem pána, aby mi flash otestoval, jak jste psal, od té doby se neozval a v pátek mi byla dorucena domu, tak jsem si ji otestovala sama, byl hlasen error, nicméně, jsem zkusila na něj dát sva data, a opravdu po dosáhnutí 4GB se mi vše maže, nebo zcela ničí. Volala jsem pánovi na mobil a chtěla se s ním domluvit na vrácení Kč i flash zpět, bohužel mi stále telefony nebere. Nechala jsem mu tedy zprávu v hlasovce, tak snad se s ním nějak domluvím… POKRAČOVÁNÍ: Dobrý večer, mnohokrát děkuji za veškeré informace. Tak prodejce se nakonec ozval, nechtěl vrátit penízky, tak jsem mu napsala, že budu řešit náš spor přes Aukro tým, který je propojen v případě prodeje padělků (což flash, kterou mi koupil bezesporu padělkem je, trefil jste se odhadem i se značkou flash přímo do černého 🙂 asi se zalekl, protože hned reagoval a obratem vrátil peníze, celou částku:) zitra mu poslu zpet jeho flash disk… ještě jednou mnohokrát děkuji za vše, novou flash již raději koupím v kamenném obchodě:) Irena (16 GB FAKE)

Dobrý den, měl jste samozřejmě pravdu. Jednalo se o padělek. CITACE MAILU: „Dobrý den, flash disk jsem zkontroloval programem H2testw 1.4. Výsledek byl 17,8 GB data ok, 46,2 GB data lost. Což zřejmě není dobrý výsledek. Stejný flash disk používám na filmy, které poté přes USB port přehrávám v televizi, a vše mi bez problémů funguje. Pokud chcete ale flash disk využít k ukládání důležitých dokumentů – nedoporučuji! Dejte mi vědět, zda o flash disk máte ještě zájem. Flash disk je naformátován na 64GB na exFAT. Ve vlastnostech vykazuje celých 64GB… Rozhodnutí nechám na Vás. Pokud budete požadovat více informací jsem Vám k dispozici. Doma mám ještě 5 ks disků, zkusím tímto testem prověřit všechny… S pozdravem…“ KONEC CITACE S pozdravem Lukáš (64 GB FAKE)

Dobrá, moc jste mi pomohl a ještě jednou mockrát děkuju za info, já bych to bezmyšlenkovitě zakoupil. Taky se asi budu teď stranit kupování flash pamětí přes aukro. Nashledanou a hezký den. POKRAČOVÁNÍ: Obdržel jsem od prodávajícího následující odpověď: „Dobrý den, jste normální, proč jste na tuto aukci přihazoval? Žádám o navrácení poplatků aukra, na takového kokota jsem tady čekal!!!!!!“*** Petr (128 GB FAKE)

Dobrý den, děkuji mnohokrát za upozornění. Velice si lidí, jako jste vy, vážím. Naštěstí jsem předmět nezaplatil (chtěl jsem platit při osobním předání) a už mi prodejce psal, že se nechal napálit a že nekoupil originál. Takže ještě jednou díky moc za upozornění 🙂 Krtek (128 GB FAKE)

Zdravím, tak jsem vás poslechl a měl jste pravdu, ti, co zaplatili už pění vzteky, už má prodejce 7 negativů, vše stejný problém, kapacita max. 2GB a do dvou dnů přestane fungovat úplně, prodejce nekomunikuje a přitom ho aukro ještě neodstavilo. Každopádně díky za ušetřený peníz a přeji hezkou neděli. Jiří (32 GB FAKE)

Dobrý večer! Už jsem si přečetl Vaši stránku i odkaz na FB. I to, co jste si psal s Aukrem. Je v tom bordel, není to možné… hold peníze jsou všechno. Nikdy by mě tohle nenapadlo… no co už. Myslíte, že budeme mít šanci uspět se stížností u Aukra (pokud se tedy nebude mít k tomu prodejce)? Jejich podmínky, že se to musí řešit přes Policii ČR, nám připadají u flashky za tisícovku docela zbytečné. Chybami se člověk učí… nezbývá než doufat, že to bude dobré nebo že se to nějak vyřeší. Určitě to rozšíříme dál. Je dobře, že existují ještě nějací poctiví lidé, jako jste Vy s bratrem a děkujeme Vám… POKRAČOVÁNÍ: Tak fakeflash nám nakonec nepřišel – vrátil nám peníze. Takže naštěstí to dopadlo dobře, lepší peníze než nějaký zmetek. Příště už si budeme dávat pozor a takové věci budeme kupovat jen v kamenných obchodech. Takže děkujeme za upozornění. S pozdravem L. a J. (32 GB FAKE)

Díky za varování, měl jste samozřejmě pravdu. Já jí nekoupil, ale ty co koupili, potvrzuji problémy. Díky R. (32 GB FAKE)

Dobrý den, takže celá „transakce“ se nakonec nekonala a naštěstí jsem i díky vašemu upozornění nenaletěl, za což Vám děkuju… Tohle je kopie odpovědi prodejce: „Dobrý den, dnes jsem provedl Vámi požadovaný test, který nedopadl k mému překvapení dobře, podle programu na který jste mi poslal odkaz, je kapacita flashdisku 4GB, tudíž neodpovídá skutečnosti. V tomto případě zřejmě pozbývá smyslu se ptát, zda o něj máte zájem. Díky za upozornění, nyní ho dám do aukce jako 4GB flashdisk. S pozdravem MK“ Takže i pán prodejce se k tomu postavil nakonec slušně a nebylo zapotřebí nic dál řešit… Ještě jednou dík a mějte se fajn Rastislav (64 GB FAKE)

Dobrý den, o tom, že flashdisk není v pořádku, vím. Prodávající je můj přítel a po spuštění aukce zjistil, že se flashka nechová tak jak by měla. Aukce již nešla zrušit, tak mne poprosil o nejvyšší příhoz. Každopádně děkuji za informace, určitě mu pomůže vědět, že místo opravy sektorů musí změnit firmware, aby byla flashka funkční (i když s menší kapacitou). Moc mě potěšilo, že existuje někdo kdo se snaží chránit kupující a odhalovat podvody, když na to Aukro kašle. Ještě jednou velice děkuji a přeji hodně úspěchů Martin

Dobrý den, tak předem děkuji za email a za varování, o této problematice jsem neměl ani tušení, přečetl jsem si vaše stránky a nemám slov jak to těm podvodníkům může procházet? Máte pravdu v tom že to kupují hlavně začátečníci a lajci já sem také takový lajk,ale zároveň‘ i dítě štěstěny, protože s toho obchodu naštěstí sešlo, sám prodávající se stal obětí podvodu, nakoupil flash disky přes ebay a zjistil že to jsou padělky, naštěstí byl fér a prodej na aukru ukončil dřív než měl skončit a kontaktoval kupující, požádal jsem ho aby mi vysvětlil co se vlastně stalo tak také učinil, ale že je problém až tak velký jsem teda netušil, mě se to totiž ještě stalo něco podobného na sbazaru,tam prodejce byl také fér a napsal mi že se mu flash disk nezdá a že se mám rači poohlédnout jinde, tak jsem to zkusil na aukru a dopadlo to jak už jsem popsal, no a nakonec jste se ozval vy, ještě jednou díky už si dám pozor, jinak máte pěkné stránky. S pozdravem Vladan

Dobrý den, vydražili jste u nás: BMW flash disk – 32GB. Velice se omlouváme, ale po upozornění a protestování flash disku jsme zjistili, že po připojení k PC ukazuje kapacitu 32GB, ale po provedení kompletního testu (zápisu a čtení) jsme zjistili, že tento flash disk má kapacitu 4GB. Velice se omlouváme, jelikož jsme tuto skutečnost nevěděli ani my. Dostali jsme tip na otestování. Proto bych Vám navrhnul dvě možnosti: 1) Pokud jste již zaplatili – tak Vám odešleme celou částku zpět. 2) Pokud jste již zaplatili – pošleme Vám zpět 310,- Kč – tudiž Vám flash disk necháme za 480,- + poštové a dnes odesíláme. Prosím o Vaši odpověď.

Mimochodem, kdo prodej paměťových médií v aukcích sleduje, zjistí, že se najdou i slušně vystupující prodejci, kteří se omluví a vrátí peníze, ale obratem dají zboží opět jako nové a v pořádku do aukce. Bohužel i s takovými lidmi se na aukčním serveru setkáte, samozřejmě však nejsou takoví zdaleka všichni =).

D) jediný případ, kdy se padělek nepotvrdil:

Dobrý den, děkuji za varovný e-mail, ale Vaše spekulace se naštěstí nepotvrdila. Flashdisk jsem otestoval uvedeným programem a test proběhl naprosto v pořádku, bez chyb. Všechna data byla perfekně načtena, žádná nezmizela. Stejným softem jsem otestoval i reklamní flasky, co jsem měl doma a ty vypsaly spoustu chyb, více jak polovina dat se ztratila… Ale koupený disk je naprosto OK. Děkuji, s pozdravem Radim

*** Prodejce pro vlídné slovo nechodí daleko XD